pushball
pushball 2
pushball 3
pushball 4

Pushball (bez ABS) TOGU® (120 cm)- kolor pomarańczowy

DrukujE-mail

Cena sprzedaży 430,50 zł
Duża piłka rehabilitacyjna (120 cm) stosowana w rehabilitacji, ergoterapii i w ćwiczeniach psychomotorycznych. Zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przydatna również w leczeniu schorzeń neurologicznych i w korekcji wad postawy. Stosowana także w przedszkolach podczas zajęć zabawowych.

Stosowana w specjalistycznych metodach terapeutycznych np.: Bobath, Vojta.
Opis

Duża piłka rehabilitacyjna (120 cm)  stosowana w rehabilitacji, ergoterapii i w ćwiczeniach psychomotorycznych. Zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przydatna również w leczeniu schorzeń neurologicznych i w korekcji wad postawy. Stosowana także w przedszkolach podczas zajęć zabawowych.

Stosowana w specjalistycznych metodach terapeutycznych np.: Bobath, Vojta.

Zalety:
- wytrzymała na obciążenia dynamiczne od 450 do 1200 kg
- zwiększa zakres ćwiczeń 
- atrakcyjna cenowo alternatywa dla konwencjonalnych przyborów treningowych
- jakość i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń potwierdzone rejestracją jako wyrób medyczny Klasy I
- wyprodukowane w Niemczech
 
W ofercie także inne wielkości oznaczone kolorami, ułatwiają dopasowanie rozmiaru do potrzeb i wzrostu ćwiczącego :
 
- piłki standardowe:   wykonane z miękkiej gumy (rozmiary od 45 do 75 cm , jak również 120 cm średnicy), obciążenie do 450 kg
- piłki z systemem ABS (Anti Burst System - system zabezpieczający, w którym nie dochodzi do rozerwania piłki): wykonane z antypoślizgowej, twardszej gumy, (rozmiary od 45 cm do 100 cm).
 
Statyczne piłki z ABS odpowiadają warunkom bezpieczeństwa stawianym szczególnie podczas ćwiczeń z kobietami ciężarnymi oraz osobami w podeszłym wieku. Specjalny materiał z którego są wykonane zapewnia równomierną, spowolnioną utratę powietrza w razie mechanicznego uszkodzenia piłki.
 
Owalny kształt piłki nie jest jej wadą. Aby piłka osiągnęła odpowiedni kształt należy napompować produkt do ok. 80%. Po upływie 2 dni należy napompować piłkę do pełnej wielkości.
Wykonywanie regularnych ćwiczeń na piłce, sprawia iż materiał z którego piłka jest wykonana będzie bardziej elastyczny. 
Piłkę należy przechowywać w suchym i ciepłym miejscu.